Wybór nazwy domeny


planowanie


Gdy otwieramy firmę jedną z ważniejszych decyzji jaką podjąć jest wybór odpowiedniego dostawcy hostingowego i nazwy naszej domeny internetowej. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak duży wpływ na naszą popularność w sieci mają te dwie kwestie.

W tym artykule postaram się wyjaśnić, jak nazwa domeny i hosting wpływa na ruch w wyszukiwarce, a także przekażę Wam kilka prostych, ale skutecznych porad, aby wybrać odpowiednią nazwę domeny i hosting, w celu zwiększenia ruchu w wyszukiwarce.
Wybór odpowiedniej nazwy domeny wiąże się z osiągnięciem sukcesu niemal w każdej dziedzinie, od Social Media po SEO.

Chcąc zmaksymalizować ruch w wyszukiwarce, należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

Jednolitość buduje zaufanie

Jeśli chcesz, aby nazwa Twojej domeny była zgodna z oficjalną nazwą Twojej firmy, musisz budować tą zgodność we wszystkich miejscach, w których ona istnieje, zarówno online jak i offline. Jest to pewnego rodzaju umocnienie naszej własnej marki. Co więcej, użytkownikom łatwiej będzie w przyszłości skojarzyć naszą witrynę nawet, jeśli mieli okazję natknąć się na nią w różnych miejscach w przeszłości. Tak więc, priorytetem jest wybranie krótkiej i odpowiedniej nazwy, spersonalizowanej z naszą firmą.

3Słowo kluczowe w nazwie domeny

Jeśli chcesz dotrzeć do większej liczby osób związanych z Twoim biznesem i być widocznym w wyszukiwarkach, to warto wziąć pod uwagę jedną kwestię. Dla lepszej widoczności warto wybrać nazwę domeny, która będzie zawierała odpowiednie słowa kluczowe. Na przykład, jeśli sprzedajesz tylko elementy elektroniczne, nazwa domeny powinna zawierać słowa odzwierciedlające cel sprzedaży i typ Twojej firmy.

Miejsca lokalne

Możemy myśleć, jakie tak właściwie znaczenie ma nazwa domeny? Jest to kwestia budująca zaufanie naszej firmy w oczach użytkowników. W sieci wszystko jest wielonarodowe. Tak więc wraz z domeną „.com” warto zarejestrować swój biznes na innych wysoko cenionych domenach takich jak „.pl”, „.au”, „.de”. Dzięki temu dotrzemy do użytkowników z innych narodowości, dla których nazwy tych domen są zaufane.

Kilka dodatkowych porad, aby wybrać odpowiednią domenę

  • Zawsze wybieraj łatwe do zapamiętania nazwy domeny. Według Ashley Friedleina (CEO i współzałożyciel Econsultancy), „Marka jest suma tego, jak ktoś postrzega konkretną organizację.” Jeśli chcesz mieć trwały wpływ na to jak ludzie postrzegają Twoją firmę, ważnym jest, aby wybrać łatwe do zapamiętania domeny.
  • Nazwa domeny powinna być także łatwa w pisowni. Upewnij się, że nie zawiera błędnych wyrazów. Jeśli to możliwe, należy unikać umyślnych błędów ortograficznych i łączników.
  • Staraj się, aby nazwa domeny krótka: 1 lub 2 słowa są idealne. Większość najpopularniejszych stron internetowych ma dziewięć znaków w ich nazwach domen.
  • Należy wybrać wyjątkową i charakterystyczną nazwę domeny dla Twojej firmy.

SEO i nazwa