15 Najważniejszych Metod Podnoszących Page Rank

Page Rank to algorytm analizy linków, który jest wykorzystywany przez wyszukiwarki w celu oszacowania wagi Twoich linków względem innych.

Jak Jest Liczony Page Rank?

Page Rank jest liczony poprzez rozmaite algorytmy zaprojektowane przez konkretne wyszukiwarki (jak Google, Yahoo itd.). Najogólniej mówiąc Page Rank jest obliczany na podstawie linków związanych z Twoją stroną, w tym:

 1. Linków przychodzących
 2. Linków wychodzących
 3. Linków między poszczególnymi stronami na Twojej witrynie
 4. Linków typu No-Follow
 5. Linków typu Do-Follow

Zarówno Google, jak i inne wyszukiwarki, analizują te linki, w celu przypisania Twojej witrynie „oceny” od 1 do 10. Poniżej przedstawię 15 Najważniejszych Metod Podnoszących Page Rank.

Jak zwiększyć Page Rank?

1.Wysoka Jakość Treści na Stronie

W celu podniesienia Page Ranku Twojej strony, wszystkie teksty muszą być unikalne i dobrej jakości. Powinny być tak dobre, żeby ludzie sami dzielili się nimi z innymi.

2.Promocja Strony

Jeżeli zależy Ci na podniesieniu Page Ranku, Twoja strona internetowa musi posiadać wysokiej jakości zaplecze linków. Najprostszym sposobem, aby zrealizować to założenie, jest dodawanie strony do rozmaitych internetowych katalogów firm. Świetnym pomysłem jest również zamieszczanie ciekawych artykułów na stronach typu Presell Pages. Nie zapomnijcie o dodaniu linku do waszej strony w, lub pod artykułem!

Oto niektóre katalogi warte polecenia:

 • DMOZ
 • Katalog firm Onet.pl
 • Katalog firm wp.pl
 • Katalog Gazeta.pl

3.Dodawanie komentarzy jako gość

Jest to jedna z najpopularniejszych technik wykorzystywanych w celu zwiększenia Page Ranku. Większość blogów posiada opcję zamieszczania komentarzy, do których można dodać również odnośnik do Twojego bloga. Uzyskanie takich linków bardzo pomaga, szczególnie, jeżeli są one powiązane tematycznie z Twoją działalnością.

4.Wymiana Linków

Jedna z najstarszych technik, aczkolwiek dalej działa. W celu uzyskania dobrego Page Ranku powinieneś regularnie zdobywać linki z innych stron o wysokim współczynniku PR. Wpłynie to również pozytywnie na liczbę osób odwiedzających Twoją stronę.

5.Aktywnie Aktualizuj Stronę

Google naprawdę ludzi i docenia strony, które mają świeżą i unikatową treść. Im więcej nowości zamieszczasz, tym częściej Google będzie odwiedzać Twoją stronę, co w konsekwencji zwiększy Twoje szanse na uzyskanie wyższego PR (Page Ranku).

6.Social Bookmarking

Social Bookmarking to bardzo efektywna metoda pomagająca na zwiększenie Page Ranku. Polega ona na udostępnianiu Twojej strony za pomocą różnych portali społecznościowych. Uzyskasz dzięki temu darmowe linki oraz poprawisz ruch na swojej witrynie. Oto kilka z najpopularniejszych portali społecznościowych:

 • Facebook
 • Google Plus
 • Wykop
 • Stumble Upon

7.Wysoka Jakość Strony

Jeżeli Twoja strona wgrywa się długo, Google może zredukować jej ranking. Zawsze miej na uwadze wysoką dostępność strony. Zadbaj o czysty i sprawny kod.

8.Stosuj Często Wyszukiwane Słowa Kluczowe

Z pewnością wiesz, że ludzie w procesie przeszukiwania Internetu wykorzystują słowa kluczowe, a nie całe zdania. Staraj się wykorzystywać te słowa na Twojej stronie. Rób to jednak z umiarem! Zbyt częste stosowanie wybranego słowa kluczowego może przynieść więcej złego niż dobrego.

9.Promocja Strony Internetowej

Możesz przygotować reklamę lub baner Twojej strony i reklamować się na innych stronach. Otrzymasz zarówno dobre back linki jak również kolejne źródła nowych odwiedzin.

10.Stwórz Wiele Podstron

Jeżeli opis każdej usługi będzie znajdował się na osobnej podstronie, zwiększysz siłę linków wewnętrznych i poprawisz PageRank.

11.Uczestnicz w Dyskusjach na Forach

Google uwielbia fora dyskusyjne gdyż są one często aktualizowane. Zamieść link do swojej strony w sygnaturze i prowadź żywą dyskusję z innymi użytkownikami.

12.Kiedy Google Aktualizuje Aktualizuje Page Rank?

Google robi to od trzech do pięciu razy w roku. Dzieje się to więc średnio co 3 miesiące. Istnieje wiele różnych sposobów na sprawdzenie page ranku strony. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce page rank J

13.Nigdy Nie Stosuj Nielegalnych Technik

Stosowanie nielegalnych taktyk może skutkować otrzymaniem Bana od Google. Wbrew pozorom Google jest dużo inteligentniejsze niż możesz przypuszczać. Nigdy nie myśl, że uda się się go oszukać. Prędzej czy później każdy odczuje skutki stosowania nielegalnych praktyk. Co byś zrobił, gdyby Twoja strona pewnego dnia wyleciała z Google?

Poszukujesz firmy która odpowiada za tworzenie stron www Szczecin oraz ich promocję? Skontaktuj się z nami!